Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Misyon Vizyon Stratejik Plan
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar
 Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Şampiyonlar Yurda Döndü
Yayınlanma Tarihi : 24.05.2022 - 10:23:10
İngiltere'de düzenlenen Avrupa Taekwondo ve Para Taekwondo Şampiyonası'nda toplam 19 madalya kazanan milli sporcular yurda döndü.

Şampiyonanın düzenlendiği Manchester'dan kalkan uçakla İstanbul Havalimanına gelen milli kafileyi, sporcuların yakınları ile çok sayıda vatandaş karşıladı.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, teknik direktörler Ali Şahin ile Servet Tazegül ve altın madalya kazanan sporcular Zeliha Ağrıs, Hatice Kübra İlgün ile Merve Dinçel, gazetecilere açıklama yaptı.

Çok mutlu ve gururlu olduklarını belirten Başkan Şahin, şunları kaydetti:

"3 takımla gittiğimiz bu şampiyonada, 3 Avrupa şampiyonluğu yakalamak bizim için çok büyük bir başarı. Allah'ın izniyle bu başarımız devam edecek. Türkiye, 50'ye yakın ülkenin içinde kadınlarda, erkeklerde ve para tekvandoda Avrupa şampiyonu oldu. Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için bu turnuva çok büyük puanlar verdi. 2024 Paris'te en fazla katılımla zirveye oynamayı hedefliyoruz. Bizleri destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu milletin gençlerinin elde edemeyeceği hiçbir başarı yok."

Avrupa Şampiyonası'nda önemli bir başarı elde ettiklerine vurgu yapan Ali Şahin de "Her zaman kürsünün ilk 3'ünde yer aldık. Bu sene başlangıç turnuvalarımız çok iyi geçti. Yeni sistemlere uyumumuz çok hızlı oldu. Güzel bir başarı elde ettik. Bunu korumaya çalışacağız. Hedef tabii ki Paris 2024 Olimpiyat Oyunları. Bu şampiyonayla ilk adımı da atmış olduk." diye konuştu.

Milli sporcularla gurur duyduklarını dile getiren Servet Tazegül ise "Sporcularımızla gurur duyduk. Takımlarımız çok müthiş bir başarı elde etti. Emeklerinin karşılığını aldıkları için biz de çok sevindik. Bu, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için motivasyon oldu. Daha da hırslanmamızı sağlayacak. 2024 Olimpiyatları'nda altın madalyaya ulaşmayı hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

Organizasyonda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ettiklerini belirten Zeliha Ağrıs, çok mutlu ve gururlu olduklarını kaydetti.

Şampiyonada çok iyi mücadele ettiklerini ifade eden Hatice Kübra İlgün de, çok büyük bir başarıya imza attıklarını vurguladı.

Çok önemli bir turnuvayı başarılı bir şekilde geride bıraktıklarını aktaran Merve Dinçel ise İstiklal Marşı'nı tüm Avrupa'ya dinlettikleri için gurur duyduklarını dile getirdi. Görüntülenme Sayısı
1333
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42