Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Misyon Vizyon Stratejik Plan
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar
 Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası
Yayınlanma Tarihi : 28.05.2022 - 14:02:28
Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun 2022 faaliyet programında yer alan Türkiye Gençler Taekwondo Şampiyonası için bir seremoni düzenlendi.

Muğla Menteşe Spor Salonu’nda 73 ilden 869 kulübe bağlı yaklaşık 3 bin sporcunun mücadele ettiği ve 31 Mayıs’a kadar sürecek Türkiye Gençler Taekwondo Şampiyonası’nın seremonisi düzenlendi. Seremoniye, Muğla Valisi Orhan Tavlı, Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Musa Kazım Açıkbaş, Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, federasyon yönetim kurulu üyeleri, hakemler, idareciler, antrenörler, sporcular ve davetliler katıldı.

Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye’nin taekwondoda her zaman büyük başarılara imza attığını hatırlatarak, “Taekwondocularımız son olarak İngiltere’de yüzümü güldürdü. Tarihi başarılarıyla spor haftasındaki büyük zaferlerimize katkı sağladılar. Türk sporu her geçen gün gelişiyor ve büyüyor. Sizler de bu gelişim içinde yarınlar için umutlarımızsınız” ifadelerini kullandı.

“BÜYÜK SES GETİRDİK”

Türkiye Taekwondo Federasyonu Prof. Dr. Metin Şahin, yaptığı konuşmada, “Taekwondo branşı dünyada en çok lisanslı sporcuya sahip, 212 ülkede yapılan çok değerli bir spor branşıdır. Ülkemizde taekwondo her geçen gün daha iyi noktaya gelmektedir. Öncesinde de çok iyi bir geçmişe sahip sporumuzda 2003 yılında aldığımız bayrağı başta olimpiyat oyunlarındaki başarılar olmak üzere daha iyi bir noktaya getirdik. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Son olarak İngiltere’de düzenlenen Avrupa Taekwondo ve Para Taekwondo Şampiyonası’da 9’u altın 19 madalya ile tüm sıralamalarda Avrupa şampiyonu olmayı başardık. Bu tarihi başarımız kamuoyunda büyük ses getirdi. Burada mücadele eden genç sporcularımız, sizler de yarının birer şampiyon adayısınız. Çalışmaktan vazgeçmeden sonuna kadar mücadele ederek sizler de isimlerinizi tarihe altın harflerle yazdırabilirsiniz” dedi.

Başkan Şahin, başarıda istikrarın öneminin altını çizerek, “Önemli olan başarı değil, başarının devamı ve istikrardır. Bunu tüm paydaşlarımızla Paris 2024’ egale edeceğiz. Yapacağımız çalışmalarla ve reformlarla, sporcu altyapımızı güçlendirerek daha iyi noktada olmaya devam edeceğiz. Bizlere her zaman destek olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve bugün bizleri burada onurlandıran Spor Hizmetleri Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Şahin, konuşmaların ardından protokole katılımları anısına plaket takdim etti. Görüntülenme Sayısı
8612
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42