Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Misyon Vizyon Stratejik Plan
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar
 Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Nadir Özsoy Yıldızlar Türkiye Şampiyonası
Yayınlanma Tarihi : 17.06.2022 - 18:05:40
Türkiye Taekwondo Federasyonu 2022 Yılı Faaliyet Programında yer alan Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası 14-20 Haziran 2022 tarihleri arasında Nadir Özsoy Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası adı altında Sivas’ta yapılıyor.

Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun 2022 faaliyet programında yer alan Nadir Özsoy Türkiye Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası için bir seremoni düzenlendi.

Sivas Taha Akgül Spor Salonu’nda 75 ilden 851 kulübe bağlı 2 bin 500’ün üzerinde sporcunun mücadele ettiği şampiyonaya Mart ayında elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden antrenörümüz Nadir Özsoy’un adı verildi. 20 Haziran’da sona erecek olan şampiyona için bir seremoni düzenlendi.

Seremoniye, Sivas Valisi Dr. İbrahim Şimşek, Sivas Belediye Başkan Vekili Turan Topgül, AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu, Sivas Vali Yardımcısı Şakir Ömer Öztürk, Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, federasyon yönetim kurulu üyeleri, hakemler, idareciler, antrenörler, sporcular ve davetliler katıldı.

Seremonide, trafik kazası sonucu aramızdan ayrılan antrenörümüz Nadir Özsoy,  sporcularımız Semanur Özsoy ve Talha Görkem Sarı ile sporcu velimiz Hüseyin Kaplan anıldı. Başkan Şahin, şampiyonaya davet edilen Özsoy ve Sarı ailelerinin acılarını paylaştıklarını ve vefat eden değerlerimizin isimlerinin her daim yaşatılması için çaba göstereceklerini söyledi. Başkan Şahin, Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapooğlu’nun da bu konuyla yakından ilgilendiğini ifade ederken, ailelere plaket takdim etti.

VALİ ŞİMŞEK: "SİVAS İÇİN ÇOK SEVİNDİRİCİ"

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Sivas'ın birçok şampiyonaya ev sahipliğini yapacağını belirterek, "Burada yaklaşık 2 bin 600 sporcumuzu yine 400 hakem heyetimizi ve toplamda da 4 bin misafirimizi ağırlıyoruz. Gerçekten bu rakamlar bizler için Sivas için çok sevindirici. Göreve geleli yaklaşık 1 ay gibi bir zaman oldu ve Sivas'ta şunu gördüm. Sivas sadece tarihiyle, kültürüyle, doğasıyla güzel bir şehir değil aynı zamanda tesisleşmesiyle de ve ağırladığı sporcularıyla da Sivasımız bir spor merkezi olmuş durumda. Süper Lig'de takımımız var. Gelir gelmez de onun başarısına şahit olduk. Bugünde burada bir şampiyonanın başlangıcını hep birlikte yapıyoruz. İnşallah bunların devamı gelecek. Sivas'ta daha çok sporcularımızı ağırlayacağız daha çok şampiyonlara hep birlikte ev sahipliği yapacağız" diye konuştu.

BAŞKAN ŞAHİN: “GENÇ SPORCULARIMIZI ÇOK ÖNEMSİYORUZ”

Türkiye Taekwondo Federasyonu Prof. Dr. Metin Şahin, yaptığı konuşmada, “Taekwondo branşı dünyada en çok lisanslı sporcuya sahip, 212 ülkede yapılan çok değerli bir spor branşıdır. Ülkemizde taekwondo her geçen gün daha iyi noktaya gelmektedir. Elde ettiğimiz başarıları sürekli kamuoyunun gündemini süslemektedir. Bu başarıların devamlı ve kalıcı olabilmesi için alttan yeni sporcularımızın gelmesi zaruridir. Bu noktada yıldızlar, gençler kategorilerinde yapılan şampiyonalarımızı çok önemsiyoruz. Bugün burada yarışan siz sporcularımız yarının büyük şampiyonları olacaksınız. Bunun için sıkı çalışmaya devam etmelisiniz. Çalışmaktan vazgeçmeden sonuna kadar mücadele ederek sizler de isimlerinizi tarihe altın harflerle yazdırabilirsiniz” dedi.

Konuşmaların ardından Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek'e, Belediye Başkan Vekili Turan Topgül'e ve il protokolüne plaket takdim etti. Görüntülenme Sayısı
3764
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42