Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Misyon Vizyon Stratejik Plan
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar
 Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Türkiye Ümitler Taekwondo Şampiyonası
Yayınlanma Tarihi : 19.08.2022 - 16:56:21
Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun 2022 faaliyet programında yer alan Türkiye Ümitler Taekwondo Şampiyonası için bir seremoni düzenlendi.

Sinop’un ev sahipliğinde 73 ilden 764 kulübe bağlı 2 binin üzerinde sporcunun mücadele ettiği ve 22 Ağustos’a kadar sürecek Türkiye Ümitler Taekwondo Şampiyonası’nın seremonisi düzenlendi. Seremoniye, Sinop Vali Vekili Abdullah Şahin, Sinop Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erkal Arslanoğlu, Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon, Sinop AK Parti İl Başkanı Uğur Giresun, Sinop İYİ Parti İl Başkanı Yılmaz Şanlan, Sinop Üniversitesi ve Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri,  Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, federasyon yönetim kurulu üyeleri, hakemler, idareciler, antrenörler, sporcular ve davetliler katıldı.

 Türkiye Taekwondo Federasyonu Prof. Dr. Metin Şahin seremonide, yaptığı konuşmada, “Ülkemizde taekwondo her geçen gün daha iyi noktaya gelmektedir. Uluslararası organizasyonlarda elde ettiğimiz sonuçlar kamuoyunda sıklıkla yer buluyor. Burada mücadele eden sporcularımız da yarınlarda ülkemizi temsil etmeye aday sporcularımız. Hepinize güveniyoruz. Bu şampiyonanın yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizlere her zaman destek olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkürlerimi iletiyorum” dedi. Görüntülenme Sayısı
7046
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42