Ana Sayfa
 Taekwondo ve Tarihçe
 Misyon Vizyon Stratejik Plan
 Federasyon Personeli
 Kurullar
 İletişim
 Müsabaka Sonuçları
 Faaliyet Programı ve Talimatı
 Fotoğraf Galerisi
 Talimatlar ve Dokümanlar
 Kulüp Bilgi Sistemi
 WT Sporcu Lisans İşlemleri
 Dopingle Mücadele
 Mali ve Genel Kurullar
 Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

  HABER ARAMA  FEDERASYONDAN HABERLER

 Milli Takımımız Yurda Döndü
Yayınlanma Tarihi : 22.11.2022 - 19:23:42
Meksika'da düzenlenen Dünya Taekwondo Şampiyonası'nda birer gümüş ve bronz madalya kazanan Türkiye Taekwondo Milli Takımımız, yurda döndü.

İstanbul Havalimanı VIP Salonu'nda milli kafile için karşılama organizasyonu düzenlendi. Türk bayrakları ve çiçeklerle karşılanan kafilede federasyon yöneticilerinin yanı sıra sporcuların aileleri yer aldı.

Türkiye Taekwondo Federasyon Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'na puan veren daha önceki organizasyonlarda elde ettikleri başarılı sonuçlara 2 madalya daha eklediklerini belirterek, "İki madalya alarak başarı yolunda devamını getirdik. Madalya kazanan kardeşlerimizi özellikle kutluyorum." dedi. Dünya Şampiyonası'nın çok zor geçtiğini, 100'ün üzerinde ülkeden sporcunun mücadele verdiğini aktaran Başkan Şahin, şu ifadeleri kullandı:

"Burası bizim için başarının istasyonuydu. Paris 2024 Olimpiyatları'na her şampiyonada alınan puanlarla ulaşıyorsunuz. Şu anda 6 sporcumuz potanın içinde. Bir öncesinde 5 sporcumuzla katıldık. Hedefimiz bir yükseğe çıkmaktı, 2020 Tokyo'nun daha ilerisine gitmekti. Bunu başarma yolunda, teknik heyetimizle beraber yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. 2023 bizim için çok önemli. Önümüzde bir grand prix daha var. Önemli olan istikrardır, başarının devamıdır. Burada da hem olimpiyatlarda derece yapmış bir sporcumuz, hem 5. olmuş bir sporcumuz başarı göstererek 'devamlıyız, geliyoruz' dediler."

46 kiloda gümüş madalya kazanan milli tekvandocu Rukiye Yıldırım, Paris 2024 Olimpiyatları için mücadele verdiklerini belirterek, "2020 Tokyo'da madalyayı kaçırmış ve beşinci olmuştum. Hedef 2024 Paris'te ülkemize altın madalya getirmek. Zorlu antrenmanlarımız, yarışmalarımız oluyor. Madalyaların her bir yerinde çok büyük emeğimiz ve terimiz var. Olimpiyatlarda madalyalar getirerek ülkemizi gururlandırmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Şampiyonada 57 kiloda bronz madalya alan Hatice Kübra İlgün, 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda da bronz madalya kazandığını anımsatarak, "Bu yıl Avrupa şampiyonluğu, Akdeniz Oyunları şampiyonluğu, İslam Oyunları ikinciliği ve dünya üçüncülüğü aldım. Yoğun geçen bir turnuva dönemimiz var. Elimizden geleni yaptık, tüm takım arkadaşlarımızla beraber en iyi şekilde ülkemizi bayrağımızı temsil ettik, etmeye de devam ediyoruz. Bizi destekleyen herkese çok teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

 Görüntülenme Sayısı
1486
Haberi Yazdır© 2018 | webmaster@taekwondo.org.tr

www.taekwondo.org.tr | www.tekvando.org.tr | www.turkiyetaekwondofed.gov.tr

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza No: 139/45 Çankaya / Ankara
Tel: +90.312.310 88 16 | Fax : +90.312.310 90 42